Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Unijna dopłata na zasiłek pogrzebowy to nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy od seniorów

Kolejna seniorka padła ofiarą oszustów. Fot. fotolia

Pomysłowość oszustów i ludzka naiwność nie mają granic. Tym razem oszust okradł 83-letnią mieszkankę Lidzbarka Warmińskiego.

Przedstawił się kobiecie jako urzędnik unijny przyznający dopłaty do zasiłku pogrzebowego emerytom, którzy ukończyli 80 lat. Oszust pokazał dokument, który nazwał „legitymacją unijną”. Kobieta wpuściła oszusta do mieszkania – relacjonuje podkomisarz Monika Klepacka, oficer prasowy lidzbarskiej policji.

Mężczyzna poinformował staruszkę, że warunkiem przyznania dotacji jest posiadanie przez nią gotówki w kwocie 5 tysięcy złotych. Kobieta wyjęła schowaną kopertę i na oczach rzekomego urzędnika przeliczyła pieniądze twierdząc, że ma tylko 1600 złotych. Jak powiedział mężczyzna kwota ta wystarczy do przyznania zasiłku i poprosił kobietę o napisanie na kartce swoich danych.

Po wyjściu mężczyzny kobieta zorientowała się, że zniknęła koperta z pieniędzmi.

Ostrożniejszy okazał się 71-letni sąsiad oszukanej, do którego również zapukał rzekomy urzędnik unijny, ale mężczyzna go nie wpuścił. Policjanci szukają oszusta. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Autor: A.Socha
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, oszust, senior
Mieszkanka Śląska oszukała firmę z Iławy na kilkadziesiąt tysięcy złotych

33 zarzuty oszustwa usłyszała mieszkanka województwa śląskiego. Prokuratur i policjanci z Iławy ustalili, że kobieta prowadząc firmę, za pośrednictwem łączy teleinformatycznych zlecała pracownikom iławskiej firmy transportowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV