Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Unieważniono przetarg na budowę bursy w Smolajnach. „To nie jest łatwe zadanie”

Zespół Szkół Rolniczych w Smolajnach

Pierwsze podejście bez sukcesu. Unieważniono przetarg na budowę bursy przy Powiatowym Zespole Szkół Rolniczych w Smolajnach.

W przetargu złożonych zostało pięć ofert, ale wszystkie przekraczały planowany budżet inwestycji. Na budowę bursy w stanie surowym powiat olsztyński zdobył 10 milionów złotych z programu Polski Ład.

To nie koniec planów, bo przygotowywany jest kolejny przetarg w systemie zaprojektuj i wybuduj. Zmienione będą wymagania specyfikacji.

Jak podkreślił starosta olsztyński Andrzej Abako, to niełatwa, ale ważna inwestycja. Bursa zostanie zbudowana na działce należącej do starostwa, w sąsiedztwie zabytkowego pałacu z zespołem parkowym.

W szkole rolniczej w dawnym letnim pałacu biskupów warmińskich w Smolajnach uczy się około 200 osób. Koncepcja architektoniczna bursy zakłada, że znajdą się w niej 2-3-osobowe pokoje z dostępem do węzła sanitarnego dla około stu osób.

Obiekt będzie miał m.in. świetlicę, bibliotekę i salą do nauki, stołówkę z profesjonalną kuchnią umożliwiająca odbywanie praktyk gastronomicznych. W wakacje bursa będzie mogła być wykorzystywana jako zaplecze noclegowe.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w szkoła, zabytek, pałac, przetarg, powiat olsztyński, Smolajny, bursa
Powiat olsztyński stawia na komunikację autobusową. „Będzie szersza oferta”

Od Powiatowej Komunikacji Publicznej do Warmińskiego Związku Transportu Regionalnego. Powiat olsztyński stawia na rozwój i chce w całości zająć się organizacją i koordynacją przewozów pasażerskich, zarówno...

Zamknij
RadioOlsztynTV