Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Umowa podpisana. Za 3 lata nowy odcinek drogi ekspresowej S61 Szczuczyn-Ełk

fot. GDDKiA

Podpisano umowę na projekt i budowę ostatniego z warmińsko-mazurskich odcinków drogi ekspresowej S61, od Szczuczyna do węzła Ełk.

Ta 23-kilometrowa trasa jest jednym z trzech fragmentów drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki, będącej częścią europejskiej trasy Via Baltica, realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jej koszt to prawie 700 mln złotych. Zakończenie robót budowlanych planowane jest w III kwartale 2021 roku.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Obecnie w realizacji jest 188 km drogi ekspresowej S61. Na podpisanie umowy czeka tylko odcinek Łomża Zachód – Kolno o długości 13 kilometrów.

Polski odcinek Via Baltica to również blisko 105 kilometrów drogi ekspresowej S8 od węzła Powązkowska w Warszawie do końca obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. W tym roku kierowcy pojadą brakującymi odcinkami od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Łączny koszt budowy S8 Warszawa – Ostrów Mazowiecka to około 4 mld zł.

Autor: M. Zbrożek/A.Socha/GDDKiA

Redakcja: P.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, umowa, Via Baltica, droga ekspesowa
Wojciech Kossakowski: Ełk staje się ważnym węzłem komunikacyjnym. Wierzę, że miasto wykorzysta tę szansę

Ełk zostanie ważnym węzłem komunikacyjnym – w okolicach miasta przechodzić będzie m.in. Via Baltica. Nadchodzące inwestycje drogowe poprawią bezpieczeństwo i skrócą czas podróży dla mieszkańców wschodniej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV