Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nie znaleziono dowodów na seksualne wykorzystywanie dzieci

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie umorzyła śledztwo w sprawie proboszcza z Garbna koło Korsz. Był on podejrzany o seksualne wykorzystanie dziewczynek w wieku od 9 do 13 lat.

Prokuraturę powiadomiła dyrektorka szkoły, która od uczennic dowiedziała się o zachowaniu duchownego. Ksiądz miał je namawiać do rozbierania się i kąpieli w jego obecności, a także dotykać dziewczynki w trakcie nauki pływania. Takie sytuacje miały się zdarzać podczas wakacyjnych wyjazdów dla dzieci z ubogich rodzin, a także na plebanii.

Według kętrzyńskiej prokuratury, w większości badanych sytuacji śledztwo umorzono wobec braku znamion czynu zabronionego, w pozostałych wobec braku dowodów.

Duchowny przekonywał w śledztwie, że nie miał złych intencji, a jego słowa i gesty mogły być opacznie odebrane. Ponadto, wykonana na zlecenie prokuratury opinia psychologiczna potwierdziła, że nie ma on skłonności pedofilskich. Kuria Metropolitalna Archidiecezji Warmińskiej zawiesiła księdza w obowiązkach do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy.

Więcej w prokuratura
Przyniosła granat do komendy. Nie będzie sądzona

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe umorzyła śledztwo w sprawie kobiety, która latem przyniosła uzbrojony granat do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Prokuratura poinformowała w prasowym doniesieniu, że postępowanie...

Zamknij
RadioOlsztynTV