Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ulgi i bonusy dla płacących podatki w mieście. Giżycko chce zwiększyć wpływy do kasy

Giżycko. Fot. Ł. Węglewski

Projekt miałby wejść w życie  od początku przyszłego roku. Tymczasem koncepcję funkcjonowania systemu lojalnościowego przekazano pod ocenę giżyckich radnych.

Jak poinformował burmistrz Wojciech Iwaszkiewicz, Giżycka Karta Mieszkańca w pierwszym roku funkcjonowania umożliwi korzystanie z bezpłatnej komunikacji publicznej, zapewni pierwszeństwo w ubieganiu się o miejsce w przedszkolu i zniżki przy wstępie do miejskich obiektów np. lodowiska, basenu czy Twierdzy Boyen.

W kolejnym roku samorząd chce, żeby do programu włączyli się również przedsiębiorcy prowadzący działalność zarejestrowaną w Giżycku. Za zakupy u takiego przedsiębiorcy mieszkańcy otrzymywaliby punkty, które będą mogli potem wymienić na nagrody i inne bonusy. Giżycka Karta Mieszkańca ma mieć formę plastikowej karty z elektronicznym chipem, na którym – poza danymi osobowymi – będą zapisywane również zgromadzone punkty.

Obecnie do budżetu Giżycka trafia co roku około 20 milionów złotych z tytułu udziału gminy we wpływach z podatku dochodowego od osób fizycznych, zamieszkałych na jej terenie. Miejscy urzędnicy przypuszczają, że jest jeszcze sporo osób, które od pewnego czasu mieszkają w Giżycku, ale nie rozliczają swoich podatków w tamtejszym urzędzie skarbowym, tylko robią to nadal w rodzinnych miejscowościach.

Giżycko. Fot. Ł. Węglewski

Autor: PAP/J.Golon
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko
Miał w mieszkaniu prawie kilogram marihuany

Prawie tysiąc narkotykowych porcji można było przygotować z marihuany, którą policjanci znaleźli u 32-letniego mieszkańca Giżycka. Mężczyzna miał w domu blisko  kilogram  narkotyku. To już drugie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV