Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Ulatnia się gaz, a w środku zatrzasnęło się dziecko”. Cyniczne zgłoszenie na numer alarmowy

Archiwum RO. Fot. Łukasz Węglewski

Mieszkaniec Węgorzewa ułamał klucz w drzwiach wejściowych do mieszkania. Nie chcąc wzywać ślusarza i płacić za jego usługę, postanowił wezwać … straż pożarną.

Zgłaszając zdarzenie mężczyzna poinformował, że w mieszkaniu ulatnia się gaz, a w środku zatrząśnięte zostało małe dziecko. Na miejsce przyjechała straż pożarna i policja. Służby przez balkon dostały się do środka mieszkania i za pomocą kosza strażackiego sprowadziły 10-latka na ziemię.

Kiedy chłopiec był już bezpieczny mundurowi ustalili, że w mieszkaniu nie wydobywał się żaden gaz, a mężczyzna wezwał służby, ponieważ złamał mu się klucz w drzwiach. 42-latek został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Policja i straż przestrzegają, że za bezpodstawne wezwanie służb możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Nie zapominajmy również o tym, że nasze bezmyślne zachowanie może pozbawić służby możliwości dotarcia z pomocą do osób, których życie i zdrowie naprawdę jest zagrożone.

Źródło: KWP
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, policja, gaz
Pobili i okradli starszego mężczyznę. Nastolatkowie z Ełku zatrzymani przez policję

Policjanci zatrzymali 18-letniego mieszkańca Ełku i jego 15-letniego kolegę, którzy kilka dni wcześniej pobili starszego mężczyznę, zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Na wniosek prokuratora sąd...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV