Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukraiński żołnierz ma szansę na leczenie w Stanach Zjednoczonych

Ukraiński żołnierz, który przebywa w szpitalu w Górowie Iławeckim ma szansę na leczenie w Stanach Zjednoczonych.

Ukraiński żołnierz, który jest w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Górowie Iławeckim ma szansę na leczenie za granicą.

– Specjalna komisja lekarska złożona z przedstawicieli ukraińskiego Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Zdrowia sprawdzała, czy stan pacjenta pozwala na jego transport. Specjaliści uznali, że nic nie stoi na przeszkodzie, dlatego być może żołnierz niebawem opuści naszą placówkę. Pacjent wymaga skomplikowanych zabiegów neurologicznych, których nie wykonujemy w tym miejscu – mówi Danuta Kunicka, dyrektorka szpitala w Górowie Iławeckim:

00:00 / 00:00

Żołnierz został poważnie ranny w rejonie ukraińskiej Operacji Antyterrorystycznej. Do szpitala w Górowie Iławeckim trafił w maju 2015 roku, po dwóch nieudanych operacjach na Ukrainie.

Leczenie ma być kontynuowane w Stanach Zjednoczonych, a finansowane przez stronę ukraińską. Po powrocie komisja przedstawi prezydentowi Ukrainy swoje wnioski. Petro Poroszenko zdecyduje czy przeznaczy pieniądze na leczenie żołnierza za granicą.

 

(dwojcie/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, operacja, żołnierz, Górowo Iławeckie, Ukraina, konflikt
Nowatorskie operacje kręgosłupów małych pacjentów

W szpitalu dziecięcym w Olsztynie rozpoczęła się seria czterech bardzo skomplikowanych operacji kręgosłupa. Dziś (20 czerwca) olsztyńscy specjaliści, pod okiem docenta Martina Repki z kliniki w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV