Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ukiel w rękach sopockiej spółki

Projekt kompleksu obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel

Przetarg na budowę całorocznej infrastruktury rekreacyjno-sportowej nad Jeziorem Ukiel w Olsztynie wygrała sopocka spółka NDI. Do przetargu stanęło 15 firm, w tym dwie z Hiszpanii.

Hiszpańskie oferty nie spełniły wymaganych przez ratusz warunków – powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Dlatego budową zajmie się polska firma, która oszacowała koszt inwestycji na ponad 58 milionów złotych. Prawie połowa tej kwoty to unijne dofinansowanie, reszta to wkład własny miasta. Firmy, które przegrały przetarg mają tydzień na odwołanie się od decyzji władz miasta.

Kompleks obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel, zwanym też Jeziorem Krzywym, ma powstać do końca przyszłego roku. Wokół jeziora będzie szlak do turystyki pieszej i rowerowej, który zimą ma pełnić funkcję toru dla nart biegowych. Zaprojektowano budowę centrum sportów wodnych oraz całoroczną bazę dla kajakarzy. Budynki będą wyposażone w sale ćwiczeń, przebieralnie i zaplecze odnowy biologicznej. Powstanie też hala i boiska do siatkówki plażowej, gry w squasha, a także skatepark, snowpark i sezonowe lodowiska. Zbudowane zostaną nowe pomosty i molo, hangary dla jednostek pływających, wypożyczalnie sprzętu do sportów wodnych i zimowych.

Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad jeziorem Ukiel ma potrwać do końca 2014 r. Jezioro Krzywe ma powierzchnię 412 ha i jest największym jeziorem w granicach administracyjnych Olsztyna. Linia brzegowa liczy 22,5 km, tworzy wiele zatok i półwyspów.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Ukiel, Krzywe
Zmiany w olsztyńskim ratuszu

Są zmiany organizacyjne i kadrowe w olsztyńskim ratuszu. Dotychczasowy Wydział Strategii i Rozwoju zostanie zastąpiony przez Wydział Rozwoju Miasta. Powstał on z połączenia Biura Planowania Przestrzennego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV