Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udogodnienia dla niepełnosprawnych na olsztyńskich plażach

Fot. K. Piasecka

W Olsztynie osoby niepełnosprawne, wypożyczając specjalne wózki, mogą w pełni korzystać z plaży miejskiej i wód jeziora Ukiel.

Takim sprzętem dysponuje Centrum Rekreacyjno-Sportowe i jest to unikalne udogodnienie w skali regionu, ale także Polski. Osoby niepełnosprawne mogą bezpłatnie wypożyczyć wózek, który umożliwi im poruszanie się po piasku na plaży lub drugi, który umożliwiający kąpiel w jeziorze – mówi rzecznik OSiR-u w Olsztynie Zbigniew Szymula:

Jeśli ktoś chce skorzystać z takich udogodnień, to wystarczy podejść do ratownika, poprosić i taka kąpiel jest u nas możliwa. Ratownicy pracują od godziny 10 do 18 i w tych godzinach są czynne dwa nasze kąpieliska.

00:00 / 00:00

To kolejne udogodnienie na olsztyńskiej plaży miejskiej dla osób z niepełnosprawnościami – po przyjaznych chodnikach z niewielkimi nachyleniami oraz specjalnymi toaletami.

Autor: B. Gajlewska/M. Sadowska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ukiel, wozek, plaża miejska, osoby niepełnosprawne
Letnie studio na plaży Ukiel w Olsztynie. Czekamy na Was

Dla naszych Słuchaczy, którzy dziś odwiedzą letnie studio Radia Olsztyn na plaży CRS Ukiel w stolicy Warmii i Mazur, przygotowaliśmy mnóstwo wspaniałych nagród. Plażowicze, i nie...

Zamknij
RadioOlsztynTV