Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Udany sezon elbląskich panczenistów

Adrian Wielgat. Fot. archiwum prywatne

Panczeniści Orła Elbląg Sebastian Kłosiński – świeżo upieczony wicemistrz Polski w sprincie w łyżwiarstwie szybkim i Adrian Wielgat – bardzo dobrze spisują się w rywalizacji w Pucharach Świata.

Obaj mają pewne miejsca w naszej kadrze narodowej w wyścigach na dystansach, a także sporo szans na udział w biegach drużynowych.

Jak zapewnia Ewa Białkowska, szefowa wyszkolenia w Polskim Związku Łyżwiarstwa Szybkiego, obaj łyżwiarze Orła mają jeszcze ogromne rezerwy i wciąż będą poprawiać wyniki.

00:00 / 00:00

Puchar Świata łyżwiarzy szybkich z udziałem elblążan rozegrany zostanie w przyszłym tygodniu w Berlinie. Mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach odbędą się od 9 do 12 lutego w południowokoreańskim mieście Gangneung. Później odbędą się Mistrzostwa Świata w wieloboju sprinterskim w Calgary oraz wielobojowy czempionat w norweskim Hamar. Sezon zakończy Puchar Świata w Czelabińsku.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w łyżwiarstwo szybkie, Adrian Wielgat
Panczeniści z Elbląga suną po medale

W połowie grudnia panczeniści Orła Elbląg Adrian Wielgat i Sebastian Kłosiński oraz shortrackowiec Michał Domański, który też próbuje sił na długim torze, wystąpią na mistrzostwach Polski....

Zamknij
RadioOlsztynTV