Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie zmierzyli się z dorobkiem Jacka Kaczmarskiego. „To niezwykłe, że w tych czasach młodzież pielęgnuje jego twórczość”

Jacek Kaczmarski. Foto: Tadeusz Koniarz/REPORTER

90 młodych artystów wystąpiło w V Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Do Olsztynka przyjechali soliści i zespoły. Wśród nich licealistka Joanna Brodzińska:

00:00 / 00:00

Na scenie stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. A przysłuchiwała się im m. in. dr Agata Wilińska – dyrygentka chórów Cantabile i Collegium Baccalarum:

00:00 / 00:00

W grupie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów najwyżej oceniono występ Julii Jasińskiej z Malborka. Wyprzedziła ona Szymona Sobczaka z Górowa Iławeckiego i Oliwię Ciechacką z Biskupca. W grupie starszej nagrodę główną zdobyła Aleksandra Lewicka z Nowego Miasta Lubawskiego, a dwie pozostałe olsztyński zespół wokalny Feniks i Wiktoria Brzozowska z Dobrego Miasta.

Festiwal od 12 lat organizuje olsztyneckie Liceum Ogólnokształcące, którego patronem jest Jacek Kaczmarski. Od lat 5 wydarzenie to ma charakter ogólnopolski i cieszy się coraz większą popularnością.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, piosenki, Jacek Kaczmarski, Joanna Brodzińska, dr Agata Wilińska
Epizody z uczniowskiego życia, czyli konkurs na etiudę filmową

Uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w konkursie na etiudę filmową. Temat konkursu brzmi: „Mój cyfrowy świat – epizody z uczniowskiego życia”. Organizuje go...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV