Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie szkolą język migowy

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach uczą się języka migowego.

Pomysłodawcą była sama młodzież. Sprawę ułatwił fakt, że w szkole jest nauczyciel, który zna język migowy i od wielu lat pełni funkcję opiekuna Koła Terenowego Polskiego Związku Głuchych.

Język migowy w szkole powstały w ramach innowacji pedagogicznej. Jest ujęty w planie lekcji i zakończy się egzaminem. Młodzież liczy, że język migowy pomoże im w otrzymaniu lepszej pracy. W wielu jednostkach samorządowych, czy mundurowych język migowy jest dodatkowo punktowany.

Szkoła ma za sobą doświadczenie we współpracy z niesłyszącymi. Kilkuletnia pomoc szkolnych wolontariuszy, przekazywanie darów ze zbiórek żywności, spotkania świetlicowe z głuchymi.

W najbliższym czasie również planowane są wspólne zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie będą mieli okazję zweryfikować dotychczas zdobyte umiejętności na płaszczyźnie komunikacji pozawerbalnej. (msier/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce, nauka
10 lat Polski w UE – powiat bartoszycki: pogranicze konkurencyjne dla regionu

Mamy się czym pochwalić, możemy konkurować nawet z centralnymi jednostkami w województwie - twierdzi burmistrz Bartoszyc, Krzysztof Nałęcz. Fundusze unijne pozwoliły na zmodernizowanie dróg powiatowych, instalację...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV