Polecane, Aktualności, Aplikacja mobilna, Region
Uczniowie przygotowali wyjątkowe prezenty dla żołnierzy. „Wsparcie dzieci i młodzieży jest bezcenne”
Uczniowie z warmińsko-mazurskich szkół piszą kartki świąteczne do żołnierzy. Otrzymają je służby mundurowe, które stacjonują na polsko-białoruskiej granicy. To pokłosie spontanicznej akcji „Murem za polskim mundurem”, zapoczątkowanej przez internautów.
Około 60 kartek ze słowami wsparcia i życzeniami bożonarodzeniowymi napisali uczniowie ze szkoły podstawowej w Wilczkowie w gminie Lubomino. Impuls dali dorośli, w tym przypadku rada rodziców. Przewodniczący rady, a zarazem radny gminy Lubomino, Robert Świtalski wyjaśniał, że pomysł narodził się pod wpływem hejtu, jaki wylewa się na żołnierzy. Ideę podchwycili uczniowie i z zapałem stworzyli kartki z wyrazami uznania za ich służbę.
W ostatnich dniach bardzo mocno atakowane są służby mundurowe naszego kraju, a my prości, zwykli ludzi widzimy potrzebę obrony polskiego munduru, potrzebę wsparcia naszej granicy. Dlatego wymyśliliśmy taką akcję, że wyślemy na granicę kartki świąteczne dla żołnierzy i dzieci bardzo chętnie podjęły ten temat.
Akcję przesyłania kartek wspierają wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, który przyznał, że szkoła zaraz po domu rodzinnym jest tą instytucją, która powinna uczyć dzieci i młodzież patriotyzmu.
Wsparcie dzieci i młodzieży formułowane przez te pocztówki wysyłane do żołnierzy sądzę, że jest bezcenne. Szkoła nie tylko edukuje, ale i wychowuje w łączności z domem rodzinnym. Miłość do ojczyzny jest naszym prawem.
Świąteczne kartki od uczniów z naszego województwa trafią do żołnierzy 16. Dywizji Zmechanizowanej, z Olsztyna, którzy służą na polsko-białoruskiej granicy.
Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej
Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski/akt.tek
PRZECZYTAJ TAKŻE
-
Raport o kondycji psychicznej uczniów: telefony, leki i brak poczucia bezpieczeństwa
-
Warmińsko-mazurski sanepid rozpoczyna przedwakacyjne kontrole miejsc wypoczynku
-
Prezent, który zmienił życie. Świąteczna historia Miłosza
-
Wsparcie dla psychiatrii dziecięcej. Oddział w Ameryce będzie szkolił specjalistów






















![Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia] Boże Ciało w Olsztynie. Ulicami miasta przeszły procesje [zdjęcia]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FBoze-Cialo-3.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)











