Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczniowie częściej wybierają technikum niż liceum. W szkołach są jeszcze wolne miejsca

Fot. fotolia.pl

Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych. W Olsztynie więcej chętnych jest do nauki w technikach niż w liceach, ale wciąż jest jeszcze wiele wolnych miejsc.

Najmniej uczniów zainteresowanych jest nauką w szkołach branżowych, które zastąpiły zawodówki. Do pięciu takich placówek przyjęto 167 uczniów, a wolnych jest jeszcze 219 miejsc. Więcej chętnych jest do nauki w technikach – to w Olsztynie 851 osób, wolnych jest jeszcze 367 miejsc. Podobnie sytuacja wygląda w siedmiu olsztyńskich liceach – do nich przyjętych jest 843 uczniów, a wolne pozostają 363 miejsca.

Zadowoleni z naboru są na przykład pracownicy Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, gdzie do technikum są już tylko 2 wolne  miejsca, a do szkoły branżowej 18.
Część uczniów – jak Jarek Bakłażec z Ełku woli wybrać szkołę, która szybko nauczy ich zawodu:

00:00 / 00:00

Warmińsko-mazurskie kuratorium oświaty zbiera dane z regionu, ale już wiadomo, że uczniowie będą mieli możliwość dostania się do większości szkół jeszcze w rekrutacji uzupełniającej. 16 lipca rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca. Potrwa do 7 sierpnia.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, liceum, rekrutacja
Ponad 180 tysięcy uczniów z Warmii i Mazur dostanie jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych

W województwie warmińsko-mazurskim program Dobry Start 300+ obejmie  180 tysięcy 700 dzieci i młodzieży. Program zakłada jednorazowe wsparcie w wysokości 300 złotych wszystkich uczniów, którzy we...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV