Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczestnicy Rajdu Dakar wsparli WOŚP

27. finał WOŚP. Fot. P.Getka

Uczestnicy odbywającego się w Peru Rajdu Dakar, najtrudniejszej na świecie imprezy w sportach motorowych, przekazali część swojego wyposażenia na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z inicjatywą wsparcia WOŚP wyszedł zwycięzca Dakaru z 2015 roku w kategorii quadów Rafał Sonik, który w tym roku nie startuje, ale towarzyszy rajdowcom.

Dla miłośników motosportu największą gratką będzie z pewnością możliwość wylicytowania kombinezonu dwukrotnego zwycięzcy Dakaru i obecnego lidera Nassera Al-Attiyah. Ponadto Katarczyk przekazał na aukcję podpisaną butelkę, w której znajduje się piasek z peruwiańskiej pustyni, przywieziony na osłonie jego Toyoty.

Kombinezon przekaże także Aron Domżała, a Benediktas Vanagas, Sebastian Rozwadowski i Xavier Panseri podarowali  WOŚP koszulki. Kamil Wiśniewski jadący quadem przeznaczył dla WOŚP rajdową kurtkę. Sonik dołożył do tego zestawu softshell, który jeździł z nim po całym świecie.

Pieniądze z tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Uczestnicy Rajdu Dakar po dniu przerwy wyruszyli dziś na trasę szóstego etapu z Arequipy do San Juan de Marcona. Zakończenie imprezy w czwartek.

 

 

Autor: PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Dakar, rajd, WOŚP, Sebastian Rozwadowski, Benediktas Vanagas, Xavier Panseri
Sebastian Rozwadowski o Rajdzie Dakar: „Jeden z odcinków, mógł się skończyć tragicznie, warunki jazdy są coraz trudniejsze”

Przed kierowcami z całego świata kolejny etap Rajdu Dakar. Dziś w Peru start szóstego odcinka i coraz trudniejsze warunki do jazdy. Wysoką, jedenastą pozycję, zajmuje polsko-litewska załoga...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV