Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczciwi mieszkańcy Warmii i Mazur

Pieniądze. Fot. KWP Olsztyn

Kolejny na Warmii i Mazurach przykład uczciwości mieszkańców. Do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zgłosiła się kobieta, która zauważyła banknoty nie odbierane przez kogoś z bankomatu.

Powiedziała o tym oficerowi dyżurnemu i przekazała mu pieniądze, które czekają na właściciela w budynku olsztyńskiej Policji przy ul. Partyzantów. Aby je odebrać trzeba udokumentować fakt pobierania pieniędzy z bankomatu przy ul. Dworcowej – 9 listopada.

To już piąty w tym roku przypadek, gdy do olsztyńskiej komendy zgłosił się uczciwy znalazca. W sierpniu pieniądze zostawione w bankomacie przy ul. Witosa zauważył mieszkaniec gminy Pasym. Dwie godziny czekał na poszkodowaną osobę pod bankomatem, potem oddał banknoty policjantom, a wkrótce znalazł się właściciel.

Innym razem na jednej z olsztyńskich stacji paliw mieszkaniec gminy Olsztynek znalazł koło dystrybutora ponad 4 tysięcy złotych. Poinformował o tym kierownika stacji, a ten zawiadomił policję. W tym samym czasie do oficera dyżurnego zadzwonił mieszkaniec Nidzicy, informując, że zgubił taką samą kwotę i podał nominały. Mężczyzna odzyskał pieniądze.

W czerwcu mieszkaniec osiedla Śródmieście w Olsztynie znalazł na klatce schodowej kilka tysięcy złotych, które przekazał policjantom. W tym przypadku nikt nie zgłosił się po pieniądze.

Kolejna sytuacja miała miejsce we wrześniu na ulicy Kopernika. Mieszkaniec Olsztyna zauważył na chodniku opisaną kopertę, w której było 200 złotych. W tym przypadku policjanci także czekają na właściciela. (kan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze
Fałszywa uzdrowicielka ukradła prawie 2 tysiące

Oszuści sięgają po kolejne metody, by wyłudzić pieniądze. Tym razem wizyta fałszywej uzdrowicielki kosztowała 76-letnią mieszkankę gminy Grunwald prawie 2 tysiące złotych. Oszustka przyszła do domu...

Zamknij
RadioOlsztynTV