Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uczą się naszej historii i kultury. Polacy ze wszystkich zakątków Europy wypoczywają w Ostródzie

Młodzież z 50 państw wypoczywa na Warmii i Mazurach. Fot. Wspólnota Polska

W obozie uczestniczą młodzi ludzie mieszkający na stałe w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, we Włoszech, na Słowacji, Białorusi i Ukrainie. To już trzeci turnus dla Polaków z zagranicy organizowany na Warmii i Mazurach z dotacji kancelarii Senatu.

Uczestnicząca w obozie młodzież w wieku od 15 do 17 lat – poza udziałem w zajęciach rekreacyjnych oraz poznawaniem historii i kultury Polski – bierze udział w warsztatach, które mają ich przygotować do tego, by wkrótce stali się liderami w środowiskach lokalnych i polonijnych. Taki jest cel projektu „Młodzieżowy Ambasador Polski” – – poinformowała opiekunka grupy Emilia Kamińska.

Wydarzeniem specjalnym podczas warsztatów będzie dzisiejsza debata, którą przygotowali sami uczestnicy obozu. Młodzież będzie się zastanawiać, „czy i dlaczego warto studiować w Polsce”. Poza nastolatkami w debacie wezmą udział samorządowcy, przedstawiciele Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” i kuratorium oświaty oraz naukowcy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Młodzież, przygotowując debatę i uczestnicząc w niej, uczy się sposobów argumentacji, prezentacji swych poglądów, umiejętności retorycznych. W ramach obozu przewidziany jest też wyjazd do Warszawy, gdzie młodzież odwiedzi m.in. kancelarię Senatu i TVP Polonia oraz do Olsztyna i Fromborka. Oprócz tego młodzież będzie miała okazję poznać tańce ludowe i tradycje kuchni polskiej

– zaznacza Emilia Kamińska.

Wcześniej na Warmii i Mazurach wypoczywały polskie dzieci z Łotwy, Ukrainy i Kazachstanu, a także z Rosji, między innymi z okręgu moskiewskiego i Syberii.

 

Autor: PAP
Redakcja: BSChromy

 

Więcej w młodzież, Polska, senat, obóz, polonia, polskość
Młodzież z 12. krajów wspólnie żeglowała po Mazurach. Rejs zorganizował giżycki klub Rotary

  Dziś kończy się Międzynarodowy Rejs Młodzieżowy Rotary „Mazury 2017”, w którym uczestniczyło 40. młodych ludzi  w wieku od 18 do 24 lat. Kluby Rotary to...

Zamknij
RadioOlsztynTV