Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tym razem aura nie zaskoczy drogowców. GDDKiA gotowa do „Akcji Zima”

Fot. Przemysław Getka

Drogowcy już czekają na zimę. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie jest po kontroli sprzętu zimowego utrzymania. Jak informuje Karol Głębocki z GDDKiA, wszystko jest już gotowe i w razie potrzeby, pojazdy mogą ruszyć na Akcję Zima.

Do dyspozycji jest 257 jednostek sprzętu do zimowego utrzymania, w tym 124 pługosolarki, 28 pługopiaskarek i 88 pługów lemieszowych. To ten sam sprzęt, który pracował na naszych drogach w zeszłym sezonie, ale jest on sukcesywnie odnawiany

– powiedział Karol Głębocki.

00:00 / 00:00

W magazynach jest 16 tysięcy ton soli i 2 tysiące ton mieszanki solno-piaskowej. Te zapasy będą na bieżąco uzupełniane podczas sezonu zimowego. Do końca tego roku GDDKiA dysponuje kwotą 4 milionów złotych na zimowe utrzymanie dróg w województwie warmińsko-mazurskim. W sumie całoroczny budżet Akcji Zima to około 30 milionów złotych. Mimo, że klimat w ostatnich latach jest łagodniejszy i warunki atmosferyczne bardziej sprzyjają kierowcom, a co za tym idzie także drogowcom, to koszty wcale nie maleją. – To dlatego, że mamy coraz lepsze drogi – wyjaśnia Karol Głębocki z GDDKiA.

00:00 / 00:00

Na ostatnie miesiące tego roku GDDKiA ma 4 miliony złotych na zimowe utrzymanie tras w Warmińsko-Mazurskiem. Drogowcy zapewniają, że są gotowi do Akcji Zima, zakończyły się kontrole sprzętu, a w magazynach są zapasy soli i mieszanki solno-piaskowej.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, GDDKiA, śnieg, Karol Głębocki, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
Drogowcy zapowiadają kolejne remonty w Olsztynie. Szykują się utrudnienia na ulicach Żniwnej i Armii Krajowej

Rozpoczęły się kilkudniowe prace przy przebudowie odcinka ul. Żniwnej w Olsztynie oraz budowie przepustu pod drogą (na strudze Dajtki). W tym czasie gruntowy odcinek ul. Żniwnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV