Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tworzyli łańcuch życia i zaczęli tonąć w Bałtyku. Akcja ratunkowa zakończona

Na kąpielisku w Jantarze w woj. pomorskim zakończono akcję poszukiwawczą. Nikogo nie odnaleziono. W środę po sygnale, że w wodzie znajduje się osoba potrzebująca pomocy, weszli do niej plażowicze, którzy utworzyli łańcuch życia. Cztery osoby zaczęły się topić. Jedna z nich trafiła do szpitala w Olsztynie.

Jak przekazał oficer prasowy KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim kpt. Jakub Czaplicki akcja poszukiwawcza na lądzie i w wodzie została zakończona. „Nikogo nie udało się odnaleźć” – podkreślił i dodał, że służby, które brały udział w akcji poszukiwawczej wróciły do swoich baz.

Oficer prasowa KP Policji w Nowym Dworze Gdańskim sierż. szt. Karolina Figiel przekazała, że akcja nie zostanie wznowiona, ponieważ do tej pory służby nie otrzymały informacji o zaginięciu jakiejkolwiek osoby. Wskazała, że plażowicze, którzy weszli do wody po godz. 13 i utworzyli łańcuch życia w poszukiwaniu osoby topiącej się, mogły zostać wprowadzone przez kogoś w błąd i w wodzie mogło nikogo nie być.

Świadkiem wydarzeń w Jantarze był wypoczywający na urlopie młodszy aspirant Przemysław Kaczmarczyk ze straży pożarnej w Mrągowie, który jest jednocześnie dowódcą specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego. Starszy kapitan Jakub Tutka, dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Mrągowie mówi, że jego podwładny zaczął natychmiast ratować tonących.

00:00 / 00:00

Do zdarzenia doszło w środę po godz. 12 na kąpielisku w Jantarze. Służby zostały powiadomione, że w wodzie znajduje się osoba, która potrzebuje pomocy. Przed ich przyjazdem, plażowicze weszli do wody i utworzyli łańcuch życia, który miał pomóc w odnalezieniu topiącej się osoby.

Po dotarciu na miejsce, ratownicy ustalili, że trzy osoby biorące udział w akcji znajdują się na brzegu, z czego dwóm podawany jest tlen, a jedna osoba jest resuscytowana. Po kilku minutach, służbom udało się wyciągnąć z wody kolejną, nieprzytomną osobę. Dwie osoby zostały przetransportowane śmigłowcami LPR do szpitali w Gdańsku i Olsztynie.

Służby do godz. 16.15 z lądu i wody prowadziły akcję poszukiwawczą, która nie przyniosła rezultatu. Policja poinformowała, że na wszystkich strzeżonych kąpieliskach na Mierzei Wiślanej w środę powiewają czerwone flagi ze względu na wysokie fale.

Służby poinformowały, że we wtorek, również w Jantarze, w wodzie zginął 32-letni mężczyzna.

Redakcja: B. Gajlewska / Ł. Sadlak/ A. Niebojewska

Więcej w Bałtyk, Jantar, akcja ratunkowa
Port we Fromborku będzie głębszy i bardziej wytrzymały. „Nowy port jest jak nowa droga”

We Fromborku trwa przebudowa portu morskiego dla żeglarzy i rybaków. Celem inwestycji jest stworzenie dodatkowych miejsc postojowych dla wodnych jednostek oraz zwiększenie bezpieczeństwa na terenie portu....

Zamknij
RadioOlsztynTV