Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Twórcy mają ostatni dzień na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS

Jeszcze tylko dziś można złożyć w ZUS-ie wniosek o zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień zeszłego roku.

Dotyczy to przedsiębiorców działających w kulturze. Chodzi m.in. o twórców, artystów, architektów obiektów kulturalnych, przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z produkcją, dystrybucją i projekcją filmów czy firm świadczących usługi edukacyjne na rzecz muzeów. Umorzenie składek przysługuje wtedy, gdy spadek ich przychodów wyniósł co najmniej 75 procent.

Żeby to wyliczyć, należy porównać pierwszy miesiąc objęty wnioskiem o zwolnienie z tym samym miesiącem roku 2019

– informuje Anna Ilukiewicz z olsztyńskiego oddziału ZUS.

00:00 / 00:00

Zwolnienie przysługuje również ze składek już opłaconych. Po ich umorzeniu płatnik będzie mógł otrzymać zwrot nadpłaty lub zostanie ona rozliczona na należności za inne miesiące.

Wniosek o umorzenie składek za lipiec, sierpień i wrzesień można złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Szczegóły są na stronie internetowej Zakładu.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, ZUS
Rozmawiali o pomocy przedsiębiorcom z regionu. BGK i ZUS zorganizowali wspólne webinarium

Gwarancje bankowe, dopłaty do odsetek i pożyczki, oraz pomoc z tarczy antykryzysowej - to temat wspólnego webinarium olsztyńskich oddziałów Banku Gospodarstwa Krajowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV