Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Twoje Miasto – Ostróda

Widok na Ostródę z jeziora Drwęckiego. Fot. Katarzyna Piasecka

Dzisiaj w cyklu „Warto Wybrać Warmię i Mazury” jesteśmy w mazurskim mieście, położonym na pojezierzu iławskim nad jeziorem Drwęckim. To również miejsce nazywane jest również czasem polską stolicą muzyki reggae. Być może słuchacze domyślają się, że znajdujemy się w Ostródzie.

Od Olsztyna miasto dzieli około 40 kilometrów, a pociągiem dojedziemy tu ze stolicy Warmii i Mazur w około pół godziny. Tyle samo zajmie nam wolny spacer z dworca w Ostródzie urokliwą promenadą wzdłuż jeziora Drwęckiego. Po drodze, po lewej stronie miniemy molo, na którym można odpocząć, a dalej jest nowoczesny amfiteatr. Odbywają się tam liczne spotkania artystyczne i koncerty, a obiekt pomieści 2,5 tysiąca osób.

Co ciekawe, miasto połączone jest szlakiem wodnym z Elblągiem. Jednak my wybieramy się na spacer lądem w innym kierunku – do Czerwonych i Białych Koszar.

Białe Koszary znajdują się niemal w centrum miasta. Kompleks wojskowych obiektów, zbudowano w 1913 roku na potrzeby armii pruskiej. Niedawno zostały wyremontowane. Mieści się tam lokalny sąd i prokuratura rejonowa oraz starostwo powiatowe.

Czerwone Koszary natomiast są na obrzeżach Ostródy, przy torach kolejowych. Od 1958 do 2011 roku funkcjonowała tam jednostka wojskowa w Ostródzie. Działał tam: Szkolny Pułk Samochodowy, Ośrodek Szkolenia Specjalistów Samochodowych i Kierowców.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Darek Malejonek z zespołu Maleo Reggae Rockers. Formacja wystąpi, podczas tegorocznej edycji ORF.

Nie bez powodu mówimy o koszarach i amfiteatrze w Ostródzie. To właśnie w tych miejscach będzie można posłuchać muzyki rodem z Jamajki. Dziś (11 sieprnia) rozpoczyna się Ostróda Reggae Festival. To 16. edycja imprezy. W tym roku wystąpią prawdziwe gwiazdy m.in. Alborosie z Włoch oraz Natali Ritze z Australi. Nie zabraknie też koncertów polskich wykonawców, m.in. Bednarka, Damiana Syjonfama oraz zespołu Tabu.

Do Ostródy z tej okazji co roku w połowie sierpnia zjeżdżają turyści z całej Polski, a mieszkańcy miasta widzą w tym okazję do promocji regionu. Relacji z festiwalu reggae w Ostródzie będzie można posłuchać na naszej antenie. Będą również transmisje na żywo na radiowym facebooku.

 

 

(kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ostróda, Ostróda Reggae Festival, Twoje Miasto, Warto wybrać Warmię i Mazury, Czerwone Koszary
Twoje Miasto – Srokowo

Podobno trzeba się skradać i być cicho, żeby je zobaczyć. Niektórzy uważają je za fascynujące, inni za szkodniki. Tak to już jest z tymi bobrami. A...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV