Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Twoje Miasto – Giżycko

Fot. M. Zbrożek

To miasto na Warmii i Mazurach jest polską stolicą żeglarstwa, dlatego co roku odwiedza je tysiące turystów. Nic dziwnego, że tak tłumnie tu zjeżdżają, bo nie ma nic bardziej urokliwego od zachodu słońca w tym miejscu.

Polskie Radio Olsztyn jest w Giżycku, czyli bramie na Szlak Wielkich Jezior Mazurskich w stronę Węgorzewa i Mikołajek. Jeżeli ktoś kocha widok białych żagli, ale lubi też czasem popatrzeć w niebo, powinien w najbliższy weekend wybrać się do tego mazurskiego miasta.

Na plaży miejskiej nad Jeziorem Niegocin odbędzie się lotnicza impreza Mazury Air Show. To już tradycja w letnim kalendarzu mazurskich spotkań, bo odbywa się po raz 18. Stanisław Tołwiński organizator imprezy mówił Polskiemu Radiu Olsztyn, że to jedyne tego typu zawody w Europie.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

Wyjątkowe, podniebne akrobacje będzie można podziwiać zarówno z plaży, jaki i z wyremontowanego mola w Giżycku. Dodajmy, że ma ponad pół kilometra i jest jednym z najdłuższych w Polsce.

Naszych słuchaczy namawiam jednak na spacer w nieco spokojniejszą część miasta, którą potocznie nazywa się również „za kanałem”. Warto pójść wąską, polną ścieżką wzdłuż brzegu kanału giżyckiego w kierunku Jeziora Kisajno. Wolnym krokiem zajmie nam około pół godziny. Musimy przejść z centrum miasta przez drogę krajową numer 59 i potem wejść w osiedle poniemieckich domów jednorodzinnych. Idąc lewą stroną kanału dojdziemy do malowniczego brzegu akwenu. Warto tam zostać, aż do zachodu słońca, bo to niezapomniany widok, który bardzo dobrze pamiętam z dzieciństwa.

 

 

 

(kpias)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Giżycko, Niegocin, Kisajno, Twoje Miasto, Twoje miasto - warto wybrać Warmię i Mazury
Twoje Miasto – Stare Juchy

W cyklu "Twoje miasto - warto wybrać Warmię i Mazury" jesteśmy na północnym wschodzie Warmii i Mazur. Odwiedziliśmy letniskową miejscowość nad rzeką Gawlik, na przesmyku trzech...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV