Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Turystyka ślubna pomysłem na promocję Iławy. „O takich miejscach marzy niejedna para”

Iławski samorząd zachęca młode pary do skorzystania z uroków pięknej okolicy nad Jeziorakiem. Pomysł promowany jest pod hasłem „Ślub w Iławie – miejsce ma znaczenie”.

Paulina Lignowska z wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta w Iławie mówi, że promocja dopiero startuje, a już cieszy się dużym zainteresowaniem.

Liczymy, że będzie nowy magnes, który przyciągnie do Iławy osoby planujące ceremonię w pięknych okolicznościach przyrody, których jak wiadomo w naszym mieście nie brakuje nie tylko latem czy wiosną, ale o każdej porze roku.

00:00 / 00:00

Pomysł jest atrakcyjny i dostosowany do współczesnego świata. Profesor Arkadiusz Dudziak z Wydziału Komunikacji Społecznej UWM ocenia, że z pewnością się przyjmie.

Sam pomysł jest interesujący. Iława i tamte okolice to piękniejsza cześć naszego kraju jeśli nie świata. Z pewnością zaowocuje to zainteresowaniem.

00:00 / 00:00

W Iławie jest wiele miejsc, gdzie warto powiedzieć sakramentalne TAK – podkreśla Paulina Lignowska.

Można opuścić budynek urzędu. Iława leży nad Jeziorakiem. Można przebierać wśród parków, stref rekreacyjnych, mamy tramwaj wodny, lasek miejski gdzie często są planowane uroczystości ślubne. Mamy pomosty nad Jeziorakiem. To miejsca, o których marzy niejedna para młoda.

00:00 / 00:00

W Polsce śluby w plenerze można organizować od 2015 roku. To opcja, która cieszy się dużym zainteresowaniem – ocenia organizatorka ślubów z Olsztyna Ewelina Nowak-Lewicka.

Branża weselna na tyle się rozwinęła, że cały czas odbywają się śluby w plenerze. Warmia i Mazury to przepiękny region i trzeba z tego korzystać. Powinniśmy pokazywać wszystkim co mamy i być z tego dumni.

00:00 / 00:00

Projekt „Ślub w Iławie – miejsce ma znaczenie” jest elementem kampanii „Urlop w Iławie”, który ma zachęcić do odwiedzania miasta także poza sezonem. Niedługo powstanie strona internetowa, gdzie zainteresowani organizacją ślubu w mieście znajdą podpowiedzi na temat organizacji takiego wydarzenia.

Profesor Arkadiusz Dudziak sceptycznie patrzy jednak na przyciągnięcie do miasta większej liczby turystów do miasta przez cały rok.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Iława, ślub, młoda para, uroczystość zaślubin
Tragiczny wypadek na cmentarzu w Iławie

Na alejce cmentarza komunalnego w Iławie auto firmy kamieniarskiej potrąciło 83-latka. Senior zmarł w szpitalu - poinformowała policja z Iławy. Do tragicznego wypadku doszło we wtorek...

Zamknij
RadioOlsztynTV