Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy tysiące rodzin z Elbląga otrzyma paczki żywnościowe. Przy odbiorze obowiązują pewne zasady

Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Elbląski Bank Żywności wydaje od dzisiaj paczki żywnościowe z programu FEAD. Z powodu epidemii akcja odbywa się w innej formie niż poprzednio i potrwa do piątku.

Terminy odbioru paczek są wyznaczone w specjalnym harmonogramie, według kolejności alfabetycznej w godzinach od 8.00 do 14.00. Restrykcje sanitarne mają zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i beneficjentom – podkreśla dyrektor Banku Żywności Terasa Bocheńska.

Obowiązuje maseczka oraz zachowanie odległości 2 m pomiędzy poszczególnymi osobami w kolejce. Po paczki przychodzą osoby, które mają skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Odbiór jest osobisty lub przez upoważnioną osobę. Są wyjątki – jeśli ktoś jest na kwarantannie, to paczkę dostanie pod drzwi. Ale taka sytuacja musi być zgłoszona przez MOPS.

Elbląski Bank Żywności obejmuje wsparciem około trzech tysięcy rodzin z Elbląga. Są też odbiorcy w powiecie elbląskim, ale oni odebrali żywność poprzez swoje gminy jeszcze przed świętami.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, paczka, Elbląski Bank Żywności
Dostarczają żywność i pobierają wymazy. Żołnierze WOT wspierają domy pomocy społecznej

Udzielane wsparcie obejmuje między innymi dostawy żywności i środków ochrony osobistej, kontrolę sanitarną, ewakuację medyczną personelu i pensjonariuszy, wsparcie logistyczne, pobieranie wymazów czy też przeprowadzanie wywiadów....

Zamknij
RadioOlsztynTV