Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy szpitale z Warmii i Mazur dofinansowane przez Ministerstwo Zdrowia

Fot. D. Grzymska

Po kilkaset tysięcy złotych otrzymały szpitale w Olsztynie, Giżycku i Działdowie na doposażenie Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. Pieniądze pochodzą z Ministerstwa Zdrowia, które rozdziela unijne środki.

Do tej pory z tej puli dotowano duże inwestycje medyczne, ale teraz postanowiono przeznaczyć mniejsze środki na sprzęt w szczególności dla dzieci w szpitalnych oddziałach ratunkowych.

Wiadomo, że to właśnie na tych oddziałach sprzęt ratujący życie zużywa się najszybciej, dlatego np. dla Szpitala Dziecięcego w Olsztynie to dodatkowy zastrzyk gotówki – mówiła Radiu Olsztyn dyrektor Krystyna Piskorz-Ogórek. Szpital prowadzi właśnie inwestycję dotowaną także z Ministerstwa Zdrowia pod nazwą: „Centrum urazowe dla dzieci” i te pieniądze posłużą do kupienia dodatkowego sprzętu.

Umowę z trzema szpitalami podpisał dziś wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, który podkreślał, że dotąd resort dofinansowywał duże inwestycje. Dodał, że bardzo się cieszy, że te pieniądze pomogą wyrównywać poziom małych placówek.

Podobne umowy zostaną podpisane ze szpitalami w 90 miastach w Polsce, na łączną kwotę 36 mln złotych.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D.Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, dofinansowanie, Krystyna Piskorz-Ogórek, SOR, ministerstwo zdrowia
Czystsze powietrze w Olsztynie? Rząd dofinansuje wymianę pieców i ocieplenie domów

W Olsztynie można było dowiedzieć się, jak dostać pieniądze na wymianę pieca lub docieplenie domu. Takie dotacje są udzielane w ramach programu Czyste Powietrze. Czyste Powietrze...

Zamknij
RadioOlsztynTV