Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak zatruły się czadem

Karetka Ratownictwa Medycznego

Zatrucia tlenkiem węgla w warmińsko-mazurskiem. Strażacy i ratownicy medyczni musieli interweniować w Braniewie i Suszu.

W Braniewie do szpitala trafiły dwie osoby podtrute czadem – babcia i jej 4-letnia wnuczka. Jak podają strażacy, obie były przytomne. Ratownicy stwierdzili w mieszkaniu znaczne stężenie tlenku węgla.

Z kolei w Suszu w powiecie iławskim czadem podtruła się 22-letnia kobieta. Ona także była przytomna, gdy zabierała ją karetka. Najprawdopodobniej przed przyjazdem strażaków mieszkanie zostało przewietrzone, bo stężenie tlenku węgla nie było tam duże.

Czad nazywany jest cichym zabójcą, bo go nie czuć i nie widać. Objawy zatrucia to m.in. bóle głowy, płytki oddech, obniżenie ostrości widzenia czy otępienie i utrata przytomności.

Strażacy apelują, by zwracać uwagę na drożność kominów i stan techniczny urządzeń grzewczych. Przypominają też, że warto zaopatrzyć się w czujniki tlenku węgla, które należy jednak montować w odpowiednich miejscach pod okiem fachowca.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w karetka, pogotowie, szpital, Susz, interwencja
Pielęgniarki i położne ze szpitala wojewódzkiego w Olsztynie wznowiły protest

Protest polega na wywieszeniu plakatów informacyjnych i oflagowaniu szpitala. Jest wznowieniem sporu zbiorowego z 2015 roku w sprawie warunków pracy. Wówczas dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV