Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzy firmy chcą pogłębić tor wodny do Elbląga

Fot. P. Getka

Będzie nowy przetarg czy wniosek o brakujące środki? Urząd Morski w Gdyni ogłosił przetarg na wykonanie IV etapu inwestycji budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską, czyli pogłębienie ponad 8-kilometrowego odcinka rzeki Elbląg do Kanału Jagiellońskiego.

– Termin składania ofert minął 17 października. Wpłynęły 3 oferty – powiedziała Magdalena Kierzkowska, rzecznik Urzędu Morskiego w Gdyni.

Wszystkie znacznie przekroczyły kwotę, którą inwestor zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji. Obecnie trwają prace komisji przetargowej, która bada oferty pod względem merytorycznym i formalnym. Jeżeli chodzi o zamówienia publiczne, mogą być rozważone dwie opcje: zwiększenie kwoty, którą inwestor może przeznaczyć na realizację lub unieważnienie przetargu

– podkreśliła.

Przewidziany budżet na wykonanie zadania to 88 mln 123 tys. złotych, natomiast wszystkie oferty firm przekroczyły kwotę 130 mln złotych. W wyznaczonym terminie oferty złożyły firmy: Budimex S.A., Konsorcjum firm Fabe Polska Sp. z o.o. i partnera Przedsiębiorstwa Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. oraz konsorcjum firm NDI S.A. i partnera NDI Sopot S.A.

Z informacji otrzymanej od Magdaleny Kierzkowskiej wynika, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszona decyzja komisji przetargowej. Przyszły inwestor musi wykonać pogłębienie rzeki Elbląg do końca przyszłego roku.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: T. Owczarek
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w przetarg, Zalew Wiślany, tor wodny, Zatoka Gdańska
Odwołania opóźnią podpisanie umów na S16

Opóźnia się wyłonienie wykonawców S16 z Olsztyna do Biskupca. Wszystko przez odwołania. GDDKiA podzieliła budowę S16 z Olsztyna do Biskupca na dwa odcinki - Olsztyn-Barczewo i...

Zamknij
RadioOlsztynTV