Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzecie miejsce elblążanki w Mistrzostwach Polski

Pięściarka Kontry Elbląg Karolina Miętka wróciła z Mistrzostw Polski Seniorek w boksie tylko z brązowym medalem.

Tylko – dlatego że zawodniczka stawiała sobie za cel dojście do finału i walkę o złoto. Rok temu była druga. Na drodze do sukcesu po raz kolejny stanęła jej Laura Grzyb z Jastrzębia Zdroju. Karolina Miętka walczy w kategorii koguciej (do 54 kilogramów). W tej wadze wystartowało 7 zawodniczek:

– Czuję niedosyt, bo znów spotkałam się z tą samą rywalką. Już trzeci raz nie udało mi się z nią wygrać, ale mam nadzieję, że w końcu ją pokonam – może w przyszłym roku na Mistrzostwach Polski, na których oczywiście będę startować. Zastanawiam się też nad zmianą kategorii, ale wszystko się okaże. Co roku na tych zawodach poprzeczka jest postawiona coraz wyżej. Jest więcej dziewczyn – i dochodzą nowe, które dużo potrafią, co widać po ich sukcesach. Dlatego trzeba cały czas się starać i ulepszać swoją technikę, mieć kondycję, dobre oko, żeby uciekać przed ciosami.

W Mistrzostwach Polski startowało 55 zawodniczek, stawiła się na nich prawie cała krajowa czołówka, w tym 10 złotych medalistek z ubiegłego roku. Najliczniej obsadzone były wagi: musza (51 kg), kogucia (54 kg) i lekka (60 kg). W muszej brązowy medal zdobyła także elblążanka – Patrycja Gerka z Klubu Sportów Walki Tygrys Elbląg.

 

(mst/kos)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w boks, Kontra Elbląg, Karolina Miętka, Patrycja Gerka
Dawid Michelus – złoty bokser z Elbląga

Pięściarz UKS Kontra Elbląg Dawid Michelus, szósty raz z rzędu, zdobył złoty medal Mistrzostw Polski. Tym razem elbląski pięściarz walczył w wyższej kategorii wagowej - 64...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV