Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech wędkarzy wypadło z łodzi na Jezioraku. Mężczyzn uratowali strażacy z powiatu iławskiego


Trzech wędkarzy wypadło z łodzi na jeziorze Jeziorak i przez kilkadziesiąt minut dryfowali po akwenie trzymając się jednostki i wzywając pomoc.

Do wypadku doszło po południu między miejscowościami Urowo i Boreczno w miejscu, gdzie Jeziorak jest bardzo głęboki. Łódź, którą mężczyźni wybrali na ryby w pewnym momencie się wywróciła. Wszyscy trzej znaleźli się w wodzie i nie byli w stanie o własnych siłach wrócić na brzeg. Dopiero po kilkudziesięciu minutach dryfującą łódkę i wołanie o pomoc usłyszeli inni wędkarze.

Jak informuje starszy kapitan Krzysztof Rutkowski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie sytuacja była bardzo poważna.

00:00 / 00:00

Jak dodał kapitan Krzysztof Rutkowski na miejsce pierwsi przyjechali strażacy-ochotnicy z pobliskiego Urowa i oni podjęli akcję ratowniczą.

00:00 / 00:00

Z pomocą specjalistycznego sprzętu wyłowili z wody bardzo mocno wychłodzonych wędkarzy. Dwaj mężczyźni zostali przetransportowani karetką do szpitala w Iławie, natomiast trzeci odmówił przewiezienia do placówki medycznej.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, Jeziorak, wędkarze
Miał na posesji niemal pół tony nielegalnego tytoniu

Policjanci z Iławy zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o nielegalny handel krajanką tytoniową. Został zatrzymany w domu w Rakowicach w gminie Lubawa. Na posesji znaleziono niemal pół tony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV