Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech nastolatków zdewastowało miejsce upamiętniające Jana Pawła II w Pasłęku. Jak mówią „zrobili to przez głupotę”

Fot. Fotolia

Policjanci ustalili, kto zdewastował miejsce upamiętniające Jana Pawła II w Pasłęku. Szkody oszacowano na 1,5 tysiąca złotych.

Przypomnijmy, w miniony weekend w tamtejszym Parku Ekologicznym zniszczona została wisząca na krzyżu kapliczka i ogrodzenie tak zwanego dębu papieskiego, a stojąca w pobliżu ławka została wrzucona do wody.

Jak poinformował oficer prasowy elbląskiej policji komisarz Krzysztof Nowacki, sprawcami są 17-latek i dwóch 16-latków. Najstarszy z nich usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, za co grozi nawet do 5 lat więzienia. Natomiast jego o rok młodszymi kolegami zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

Według policji, młodzi wandale przyznali, że zrobili to „przez głupotę”.

Dąb papieski w Parku Ekologicznym w Pasłęku został uroczyście posadzony 14 lat temu. To jedno z kilkuset takich drzew w kraju, wyhodowanych z żołędzi pochodzących z najstarszego polskiego dębu „Chrobry”, które poświęcił Jan Paweł II podczas pielgrzymki polskich leśników do Watykanu w 2004 roku.

Autor: PAP
Redakcja: W.Chromy/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w papież, Pasłęk, dewastacja
W Pasłęku zdewastowano miejsce upamiętniające Jana Pawła II. Policja zabezpieczyła monitoring

Policja szuka osoby, która zdewastowała miejsce upamiętniające Jana Pawła II. Do aktu wandalizmu doszło w miniony weekend w Pasłęku. Zniszczono umieszczoną na krzyżu kapliczkę i drewniane...

Zamknij
RadioOlsztynTV