Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech mężczyzn zginęło w zakładzie utylizacji. Wpadli do kotła z odpadami

Do tragedii doszło w zakładzie utylizacyjnym w gminie Świętajno.  Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, jeden z pracowników wszedł po drabinie, by pobrać próbkę z kotła z miazgą. Z nieznanych przyczyn wpadł do maszyny. Na pomoc ruszyło dwóch mężczyzn, którzy też wpadli do kotła.

Relacjonuje młodszy aspirant Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji

00:00 / 00:00

Aktualnie trwa zbieranie materiału dowodowego w sprawie wypadku. – Na miejscu pracuje prokuratura i grupa operacyjno-dochodzeniowa z komendy powiatowej policji – mówi Artur Choroszewski, prokurator rejonowy ze Szczytna:

W chwili obecnej trwają czynności oględzin na miejscu zdarzenia. Teraz przesłuchiwani są świadkowie obecni wczoraj na terenie zakładu. Zabezpieczana jest też dokumentacja związana z zatrudnieniem tych osób oraz sprawdzamy, jak zostało zabezpieczone miejsce wypadku.

00:00 / 00:00

Na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok 50, 56 i 66-latka. Dochodzenie ma wyjaśnić, czy doszło do zaniedbania ze strony pracodawcy lub pracowników.

Autor: Katarzyna Piasecka/A. Podbielska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, zakład utylizacji, uwaga, pilne
Pożar fabryki mebli w Barczewskim Dworze niedaleko Olsztyna. Z ogniem walczyło prawie 160 strażaków

Ogień pojawił się w hali produkcyjnej po godzinie 19 i bardzo szybko zajął  się cały budynek. Na terenie zakładu oprócz drewna, znajdowały się łatwopalne materiały obiciowe,...

Zamknij
RadioOlsztynTV