Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trzech kandydatów na dyrektora

Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

„Procedura wyboru nowego dyrektora Muzeum Warmii i Mazur przebiega zgodnie z planem i wkrótce zostanie zakończona” – mówią władze województwa.

Wiadomo, że kandydatów jest troje, nie wiadomo jednak, na razie kim są. – Wkrótce jednak zgłoszenia zostaną otwarte – powiedziała Anna Wasilewska z Zarządu Województwa: – Są trzy koperty, komisja otworzy je 29 kwietnia, natomiast 6 maja komisja przeprowadzi z kandydatami rozmowy.

00:00 / 00:00

Anna Wasilewska zdementowała jednocześnie pogłoski, że były dyrektor placówki – Janusz Cygański, nie dostanie pracy w muzeum: – Pan dyrektor Cygański na pewno dostanie pracę, natomiast do 31 maja jest na wypowiedzeniu. Natomiast 1 czerwca taką ofertę dostanie.

00:00 / 00:00

Anna Wasilewska podkreśliła również, że proponowała Januszowi Cygańskiemu rezygnację ze stanowiska, na co były dyrektor Muzeum Warmii i Mazur się nie zgodził. Przyznała również, że obietnicę zapewnienia pracy w placówce Janusz Cygański dostał na piśmie. (mswin/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum
Dyrektor muzeum na 14 maja

Do zakończenia konkursu, który ma wyłonić nowego dyrektora Muzeum Warmii i Mazur brakuje jeszcze jednego członka komisji, która dokona oceny i wyboru kandydata. Na ogłoszony przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV