Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Trzeba coś zrobić z wykluczeniem komunikacyjnym”. Posłuchaj rozmowy z posłem Zbigniewem Babalskim

Fot. Agnieszka Chmielewska

Jestem zaniepokojony tym, że samorządy z Warmii i Mazur nie korzystają z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych – mówił w Porannych Pytaniach poseł PiS Zbigniew Babalski, który był gościem Krzysztofa Kaszubskiego.

Były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi sygnalizuje, że 1 września zacznie się kłopot z dojazdem dzieci do szkół.

Młodzież uczyła się zdalnie, przewoźnicy zawiesili lub znieśli linie, które były. Śmiało mogę powiedzieć, że stało się tak w 90 procentach Teraz mamy czekać, obudzić się w sierpniu i prosić przewoźników, żeby uruchomili linie? Myślę, że czas najwyższy, żeby robić to teraz jeszcze przed wakacjami.

Samorządy z województwa warmińsko-mazurskiego mają do wykorzystania 63 miliony złotych z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Do tej pory złożono wnioski na zaledwie 16 milionów złotych.

Gość Radia Olsztyn mówił także o 10 pierwszych ustawach tzw. Polskiego Ładu. Zbigniew Babalski dodał, że partia rządząca pokazuje w sposób konkretny i wiarygodny wizję zmian, które mają być wprowadzone w ciągu stu dni. Były wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi dodał, że najważniejsze są ustawy dotyczące podatków i zdrowia.

Polski Ład to wizja rozwoju sprawiedliwego i szybkiego doganiania tych, którzy wydawali się niedoścignieni. Myślę o krajach bogatych, które rozwijały się w inny sposób. Jest na tyle sprawiedliwy, że pomoże klasie średniej i ludziom, którzy do tej pory jak najmniej korzystali z rozwoju gospodarczego kraju.

Przedstawiony przez premiera Matusza Morawieckiego Polski Ład zakłada między innymi podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych, odbudowę służby zdrowia, wsparcie rodzin oraz seniorów, mieszkanie bez wkładu własnego i pomoc rolnikom.

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, poseł, komunikacja, Prawo i Sprawiedliwość, wykluczenie
To ostatni moment na wybranie Rzecznika Praw Obywatelskich. Posłuchaj rozmowy posłów PO i PiS

Tym razem musi udać się wybrać Rzecznika Praw Obywatelskich – mówili w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn posłowie Elżbieta Gelert i Wojciech Kossakowski, którzy byli gośćmi Andrzeja...

Zamknij
RadioOlsztynTV