Trybunał Konstytucyjny

O lewej: Dariusz Rudnik (PiS), Andrzej Kobylarz (Kukiz’15), Leszek Cimoch (prowadzący), Mirosław Pampuch (Nowoczesna), Urszula Pasławska (PSL) i Jerzy Wcisła (PO). Fot. Łukasz Węglewski
Opozycja krytykuje działania partii rządzącej w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, a Prawo i Sprawiedliwość broni swojego stanowiska. O polityczno-prawnym klinczu dotyczącym Trybunału rozmawiali goście audycji Radia Olsztyn My, wy, oni.
Posłuchaj całej audycji
…………………………………………………
Mirosław Pampuch, poseł Nowoczesnej podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości konstytucyjnej i powinno przestrzegać ustawy zasadniczej.
To Platforma Obywatelska postanowiła „zmienić reguły gry”, wybierając nowych sędziów Trybunału, jeszcze przed upływem ich kadencji – mówił Dariusz Rudnik z Prawa i Sprawiedliwości.
Także Andrzej Kobylarz, poseł ugrupowania Kukiz’15 uważa, że polityczna awantura w sprawie Trybunału zaczęło się od działań PO-PSL i Trybunał Konstytucyjny stał się zabawką partii politycznych.
Posłanka PSL Urszula Pasławska uważa, że to obecnie „mamy do czynienia z kryzysem demokracji”.
Jerzy Wcisła, senator Platformy Obywatelskiej dodał, że działania PiS-u to „gangsterstwo”.
(mlew/łw)

![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=130&h=80&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)












![Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA] Samochody zabytkowe w Braniewie i Pieniężnie. [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FIMG_9865-scaled-1.jpeg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)












![52. Spotkania Zamkowe w Olsztynie. Za nami koncert konkursowy i występ Piotra Roguckiego [ZDJĘCIA] 52. Spotkania Zamkowe w Olsztynie. Za nami koncert konkursowy i występ Piotra Roguckiego [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-Zamkowe-85-2.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

