Trwają zapisy na 12. edycję Biegu Piekarczyka. Jakie nowości przygotowali organizatorzy?
12. edycja Biegu Piekarczyka, czyli największej imprezy biegowej w Elblągu odbędzie się 31 maja. W tegorocznych zawodach jest kilka nowości – nowa trasa oraz dodatkowy dystans.
Oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, po raz pierwszy będzie można wystartować w rywalizacji na połowę krótszym dystansie. Przed biegiem głównym odbędzie się tradycyjnie Mini Bieg Piekarczyka dla dzieci i młodzieży.
Inna jest również trasa imprezy, która w tym roku przebiegnie ulicami: Teatralną, Nowowiejską, Traugutta, Grota-Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztową, Wigilijną, Mostową, Wodną, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Wodną, Wałową, Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, Teatralną (koniec 1 pętli).
Do 12. Elbląskiego Biegu Piekarczyka można się zapisywać na stronie internetowej zawodów www.biegpiekarczyka.pl. Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio
















![Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA] Wielkie bicie Gitarowego Rekordu Świata w Olsztynie [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F05%2FGitarowy-rekord-swiata-10.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)













