Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają Świętolipskie Wieczory Muzyczne. W piątek kolejny koncert

W Sanktuarium Maryjnym w Świętej Lipce dziś kolejny z serii letnich prezentacji organowych 34. Wieczorów Muzycznych. Na świętolipskich słynnych organach z XVIII wieku koncertują wybitni polscy i zagraniczni muzycy.

W 300-lecie poświęcenia organów świętolipskich do świątyni został sprowadzony pozytyw organowy powstały w Holandii w 1987 roku i został umieszczony w prezbiterium. Po raz pierwszy w tym roku będzie wykorzystany podczas Świętolipskich Wieczorów Muzycznych. Nowością są także szpinet oraz kotły i trąbki barokowe.

Na tegoroczny sierpniowy koncert został zaproszony do Świętej Lipki śpiewający duchowny greckokatolicki Yaroslav Pelykh. Wieczór ma być poświęcony sytuacji w Ukrainie.

Koncerty organowe odbywają się w każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 20. Dziś kolejny koncert. Na organach zagra muzyk Marek Toporowski, a na skrzypcach Robert Bachara.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, Świeta Lipka, organy
Muzyka mistrzów inauguruje Olsztyńskie Koncerty Organowe

Występ Sławomira Kamińskiego na organach zainauguruje wieczorem 44. Olsztyńskie Koncerty Organowe. W programie są między innymi utwory Bacha i Nowowiejskiego. Muzyki mistrzów będzie można słuchać przez...

Zamknij
RadioOlsztynTV