Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają przygotowania do II edycji Arena Festiwal Film&Music w Ostródzie

Piotr Sułkowski. Fot. Arkadiusz Korczin

„Filmowe piosenki”, „Przeboje kina familijnego” oraz „Światowa muzyka filmowa” to tytuły trzech koncertów z muzyką filmową, które usłyszymy w Ostródzie.  II edycja Arena Festiwal Film&Music rozpocznie się 29 czerwca i zakończy 1 lipca.

Gośćmi honorowymi festiwalu będą reżyserka i scenarzystka filmowa Agnieszka Holland, kompozytorzy Antoni Komasa-Łazarkiewicz i Jerzy Satanowski oraz producent filmowy Jerzy Kapuściński. Przewidziano spotkania autorskie z ich udziałem.

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii Piotr Sułkowski przypomniał, że gdy rok temu przystępowano do organizacji I edycji, festiwal był wielką niewiadomą.

Jednak powodzenie festiwalu sprawiło, że obecnie podczas drugiej edycji możemy zapraszać znakomitych honorowych gości tej klasy, jak Agnieszka Holland czy Jerzy Satanowski.

Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Mazury  w Ostródzie zamieni się na kilka dni, od 29 czerwca do 1 lipca,  w siedzibę festiwalu. Na każdym z trzech koncertów widownia może pomieścić około 2 tysięcy osób.

Na scenie wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w pełnym, około 80 osobowym składzie, którą poprowadzi dyrektor Piotr Sułkowski. Jest on również dyrektorem artystycznym festiwalu. Wystąpią także dobrze znani publiczności soliści: Ewa Prus i Damian Aleksander.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty i kursy. Przed koncertem przebojów kina familijnego, 30 czerwca w Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się rodzinny piknik dla dzieci z zabawami i konkurencjami oraz poczęstunkiem. Organizatorzy zapraszają także na warsztaty, podczas których  można się nauczyć, jak zrealizować film reklamujący zespół muzyczny czy trasę koncertową.

 

Autor: PAP/A.Libudzka
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzyka, kultura, orkiestra, festiwal, filharminia
Jazzbląg z udziałem amerykańskich muzyków. W Elblągu trwają przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu

Artyści z Polski i Stanów Zjednoczonych wystąpią podczas tegorocznej edycji Festiwalu Jazzbląg w Elblągu Przez dwa lipcowe dni Centrum Sztuki Galeria El zamieni się w salę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV