Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają powroty z długiego weekendu. Gdzie ruch jest największy?

To ostatni dzień długiego weekendu i bardzo duży ruch na drogach regionu. Trwają powroty z wypoczynku.

Wzmożony ruch na głównych trasach regionu widać było już przed południem. Z każdą godziną jest coraz więcej samochodów z rejestracjami niemal z całego kraju

Droga numer 16

Powroty z Mazur, to przede wszystkim krajowa 16, która korkuje się już na wysokości Sorkwit – za Mrągowem w stronę Olsztyna. Tam budowana jest nowa droga.

Korek na trasie numer 16 tworzy się także na wysokości Wójtowa tuż przed Olsztynem. Tam jest skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i samochody ustawiają się w co najmniej kilkuset metrowej kolumnie.

Posłuchaj relacji Wojtka Chromego

Trasa S7

Zdecydowanie gorzej jest na S7 w stronę Warszawy. Długi korek zaczyna się za Nidzicą przed Napierkami i cięgnie się przez kilka kilometrów. Kierowcy uważajcie i noga z gazu. Kulminacja ruchu spodziewana jest w godzinach wieczornych, warto więc wyjechać wcześniej, żeby potem nie stać w większych korkach.

Na trasie S7 Gdańsk – Warszawa występuje spowolnienie ruchu na wysokości Napierek, gdzie jest czasowo oddany do ruchu odcinek drogi. Kierowcy jadący z Mazur, Warmii i Pomorza w stronę Warszawy muszą się liczyć ze spowolnieniem ruchu. Jest to efektem dużego natężenia ruchu oraz tego, że w tym miejscu jest czasowo oddany do użytku kierowców odcinek trasy S7. Miejscami jezdnia ma tam tylko jeden pas.

Problemy z przejezdnością w Napierkach występują od godzin poobiednich i w najbliższym czasie raczej nie należy się spodziewać w tym miejscu poprawy sytuacji.

Posłuchaj relacji Wojtka Chromego

Z godziny na godzinę przybywa aut na ekspresówce numer 7 łączącej Trójmiasto z Warszawą. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę na drodze, jednocześnie przypominając, że nie ma pobłażania dla nieodpowiedzialnych kierowców.

To kontrole prędkości oraz trzeźwości kierujących. Z dobrych wiadomości można powiedzieć, że od początku długiego weekendu mundurowi nie zatrzymali ani jednego pijanego kierowcę, pomimo przeprowadzenia ponad 200 takich kontroli

– powiedział nadkomisarz Krzysztof Nowacki z elbląskiej policji.

00:00 / 00:00

W tym momencie na drodze S7 ruch odbywa się bez większych utrudnień. Więcej aut znajduje się jedynie w newralgicznym punkcie, jakim jest Nowy Dwór Gdański. W tym miejscu spotykają się pojazdy jadące zarówno od strony Trójmiasta, jak i Mierzei Wiślanej. O tej porze wszyscy zmierzają w kierunku Olsztyna i Warszawy.

W ten weekend trasy Warmii i Mazur patroluje 170 policjantów z drogówki. Są też dodatkowe patrole z wykorzystaniem dronów.

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski/B. Świerkowska-Chromy/J. Sulecki

Kierowcy noga z gazu! Policja patroluje drogi z powietrza

Więcej w drogi, korki
Kierowcy noga z gazu! Policja patroluje drogi z powietrza

Więcej policyjnych patroli na trasach Warmii i Mazur podczas trwającego długiego weekendu. Rok temu, w tym samym czasie, 13 osób zostało rannych w 12 wypadkach. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV