Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają Dni Olsztyna. Co przygotowało miasto?

Fot. Andrzej Piedziewicz

W niedzielny wieczór kończą się Dni Olsztyna i  tradycyjny Jarmark Jakubowy. Ale  jeszcze na ulicach Starego Miasta swoje wyroby sprzedają rękodzielnicy, a w Parku Podzamcze dzieci mogą oglądać  animacje pod hasłem „Wolno, dziko, naturalnie”.

Organizatorzy przygotowali też bezpłatne koncerty. O 17.00 na scenie staromiejskiej wystąpi Marcin Piekut Quartet. Muzyczne atrakcje od godziny 19.00 będą także w Parku Podzamcze – zapowiada Agnieszka Prusik z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Jako pierwszy wystąpi Majlo, znakomity artysta młodego pokolenia. To będzie twórczość z pogranicza i popu. Po nim około godziny 20.30 wystąpi Kaśka Sochacka. To jest artystka, która szturmem podbiła listy przebojów i serca słuchaczy. Czeka nas alternatywny pop, taki folk z chrypką.

00:00 / 00:00

Natomiast o 20.00 w bazylice konkatedralnej rozpocznie się koncert organowy. Wystąpi Daniel Prajzner w towarzystwie zespołu trębaczy pod kierownictwem Tomasza Ślusarczyka.

Autor: M. Sadowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koncert, dni olsztyna
Koncerty, wystawy i animacje. Trwają Dni Olsztyna

Do 25 lipca z okazji Dni Olsztyna staromiejskie przestrzenie wypełnione będą znakomitymi koncertami, fascynującymi wystawami i ciekawymi działaniami animacyjnymi. Na olsztyńskim Starym Mieście trwa Jarmark Jakubowy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV