Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa rozbudowa drogi z Pieniężna do Bartoszyc. Ponad połowa zaplanowanych prac jest już gotowa

Fot. NDI

Trwa rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 512 z Pieniężna do Bartoszyc. Inwestycja prowadzona jest na terenie dwóch powiatów – braniewskiego i bartoszyckiego.

Zakłada m.in. budowę obwodnicy Górowa Iławeckiego. Obecnie, ponad połowa zaplanowanych prac jest już gotowa. Rozbudowywany fragment Drogi Wojewódzkiej nr 512 ma niecałe 50 kilometrów. Na odcinku Pieniężno – Górowo Iławeckie wykonano większość robót wodociągowych, telekomunikacyjnych i gazowych. Obecnie trwają prace związane z robotami ziemnymi, wzmocnieniem podłoża, wykonaniem podbudów z kruszywa, robotami brukarskimi i wykończeniowymi.

Natomiast na odcinku Górowo Iławeckie – Bartoszyce wybudowano trzy przepusty na odcinku Piasek – Tolko i budowana jest kanalizacja deszczowa za miejscowością Tolko. Poza tym dobiega końca budowa obwodnicy Wojciech w warstwie mrozoochronnej.

Prace trwają od maja 2020 roku i zgodnie z harmonogramem mają się zakończyć we wrześniu 2021 roku. Prowadzi je konsorcjum spółek z Grupy NDI.

Fot. NDI

Fot. NDI

Fot. NDI

Fot. NDI

Fot. NDI

Fot. NDI

Fot. NDI

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, inwestycja
Modernizacja ważnej drogi powiatowej w powiecie braniewskim

Ponad milion złotych trafiło do powiatu braniewskiego na modernizację drogi powiatowej na odcinku Żelazna Góra-Grzechotki. Remont jest kluczowy dla sąsiadujących powiatów. Ma też usprawnić łączność między...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV