Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa rozbiórka dworca głównego w Olsztynie. Zobacz postępy prac

fot. P. Getka

Olsztyński dworzec główny PKP przeszedł do historii. Wybudowany na początku lat 70. obiekt został rozebrany. W jego miejscu powstanie nowoczesny budynek.

– Obecnie wykonawca sprząta teren po wykonanej rozbiórce – mówi Bartłomiej Sarna z biura prasowego spółki PKP.

Tam, gdzie jest to możliwe, demontowany jest strop nad piwnicą. Równolegle przygotowujemy się do rozbiórki części dworca przylegającej do byłego dworca autobusowego. Zostanie tam wykonana specjalna konstrukcja, która wzmocni ścianę sąsiadującego budynku i zabezpieczy ją przed uszkodzeniem.

00:00 / 00:00

Ten sąsiadujący obiekt to nieczynny dworzec PKS należący do spółki Retail Provider. Właściciel tej firmy kontestuje decyzję lokalizacyjną, na bazie której prowadzona jest przebudowa stacji Olsztyn Główny i budowa nowego dworca. Sprawa trafiła do sądu.

– Równolegle do budowy nowego dworca kolejowego trwa przebudowa układu torowego stacji – przypomina Martyn Janduła ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ułożono już ok. 6 km torów i zamontowano 26 rozjazdów, które zapewnią sprawny przejazd pociągów przez stację Olsztyn Główny.

00:00 / 00:00

Przebudowa układu torowego stacji ma być gotowa za dwa lata. Natomiast dworzec – zgodnie z zapowiedziami – ma być otwarty wcześniej, bo w drugiej połowie przyszłego roku.

Fot. M. Lewiński

Fot. M. Lewiński

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Fot. P. Getka

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

Postęp prac na budowie stacji kolejowej Olsztyn Główny. Zobacz zdjęcia

Prace na dworcu w Olsztynie. Ruszyła rozbiórka obiektu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dworzec PKP, rozbiórka
Prace na dworcu w Olsztynie. Ruszyła rozbiórka obiektu

Rozpoczęła się rozbiórka dworca Olsztyn Główny. Efekty tych prac są już widoczne gołym okiem. Teren dworca został zagrodzony, a budynek jest już pozbawiony okien. Rozbiórka potrwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV