Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa Narodowy Spis Powszechny. Gdzie przebiega najsprawniej?

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, spisu dokonała już połowa Polaków.  Podobnie sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim.

W których miejscach regionu spis przebiega najsprawniej?

Najlepsze rezultaty w spisywaniu się ma gmina Barciany, Ruciane-Nida, Dubeninki, Purda i Jedwabno. Z większych miast: Działdowo, Pasłęk, Iława. Jeżeli chodzi o duże miasta, czyli Olsztyn, Elbląg, nie odbiegają od wyników spisu w innych miastach wojewódzkich

– mówi Marek Morze, dyrektor Głównego Urzędu Statystycznego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Można spisać się przez internet, albo w gminnych punktach. Rachmistrzowie mogą również odwiedzić respondentów w domu. – Nasi pracownicy czekają również na tych, którzy chcieliby spisać się przez telefon – dodaje Marek Morze.

Nasza infolinia 22 279 99 99 jest czynna od 8 do 20 sześć dni w tygodniu. Zawsze możecie państwo zadzwonić pod ten numer i spisać się. Obecnie czekamy na osoby, żeby zadzwoniły. We wrześniu pewnie będzie to trudniejsze, będzie większa ilość telefonów i czasami może trzeba będzie zaczekać, ewentualnie zostawić numer telefonu, żebyśmy oddzwonili. Natomiast obecnie spisujemy praktycznie „od ręki”.

00:00 / 00:00

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań rozpoczął się 1 kwietnia. Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo, na terenie Polski. Jest obowiązkowy. Potrwa do końca września.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mieszkańcy
Kobułty – miejscowość w gminie Biskupiec

Jak tu się żyje? To cykl audycji pokazujący życie mieszkańców regionu. Jak wygląda życie zwykłych mieszkańców województwa? Czym się dziś zajmują? Jak spędzają wolny czas? Jak...

Zamknij
RadioOlsztynTV