Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa nabór studentów na nowy rok akademicki


Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie rejestracja internetowa na studia stacjonarne pierwszego stopnia i magisterskie potrwa do najbliższego piątku, 8 lipca.

Zainteresowanie jest duże, chociaż dopiero jutro tegoroczni maturzyści poznają wyniki egzaminów dojrzałości, powiedział Radiu Olsztyn prorektor ds. studenckich UWM dr hab. Sławomir Przybyliński.

Mamy 75 kierunków, w tym 4 kierunki w filii w Ełku. Mamy 3 nowe kierunki w tym roku w ofercie tj. doradztwo podatkowe, inżynieria w logistyce oraz produkcja muzyczna i realizacja dźwięku, a także na studiach drugiego stopnia: dietetyka i leśnictwo.

00:00 / 00:00

W Olsztyńskiej Szkole Wyższej pierwszy etap rekrutacji potrwa do końca sierpnia. Joanna Beczyńska z Biura Rektora OSW mówi jakie kierunki cieszą się największym zainteresowaniem.

Nasi kandydaci na studia rekrutują się nie tylko spośród świeżych maturzystów. W tym momencie zauważamy wysokie zainteresowanie kierunkami, które dają praktyczne przygotowanie  do zawodu, a więc fizjoterapia i kosmetologia. Ale rekrutujemy również na kierunki związane z pedagogiką, ekonomią, administracją i filologią.

00:00 / 00:00

Drugi etap rekrutacji w OSW potrwa do końca września.

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, studenci, studia
Konferencja geriatryczna z udziałem studentów i naukowców

W Olsztynie odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Geriatryczna „Senectus”. Jej organizatorami są studenci medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Neurolodzy, nefrolodzy i geriatrzy z całej Polski w...

Zamknij
RadioOlsztynTV