Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa liczenie pasażerów komunikacji miejskiej

Tramwaj – linia nr 2 (przystanek Dworzec Główny). Fot. Łukasz Węglewski

Czy nowe olsztyńskie tramwaje są popularne, to sprawdzą olsztyńscy urzędnicy.

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zaczął wielkie liczenie pasażerów komunikacji miejskiej, zarówno tych korzystających z tramwajów, jak i tych jeżdżących autobusami.

„I choć nowy układ komunikacyjny w Olsztynie zaczął obowiązywać od początku roku, wcześniej nie było sensu przeprowadzać takiego liczenia. Chcieliśmy dać mieszkańcom czas na przyzwyczajenie się do nowego układu, chcieliśmy też ominąć okresy świąteczne czy okres ferii zimowych” – tłumaczy Paweł Pliszka z olsztyńskiego Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

00:00 / 00:00

Urzędnicy policzą podróżnych, studiując nagrania z monitoringu zainstalowanego w autobusach i tramwajach. „Pozwoli to dokładniej policzyć, ile osób wsiada i wysiada na poszczególnych przystankach. Moglibyśmy liczyć w autobusach i tramwajach, ale wtedy istnieje ryzyko niedokładnego policzenia, np. gdy na jednym przystanku wsiada duża grupa podróżnych. A nagranie można zatrzymać, albo cofnąć, albo odtworzyć jeszcze raz, dzięki czemu dane są dokładniejsze” – dodaje Paweł Pliszka.

00:00 / 00:00

Liczenie potrwa do końca roku szkolnego. A jego wyniki poznamy najwcześniej jesienią.

(apiedz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aresztowano kierowcę, który śmiertelnie potrącił pieszą

Na 3 miesiące trafi do aresztu kierowca, który w miniony piątek w Jęczniku na drodze krajowej 53 śmiertelnie potrącił pieszą i uciekł z miejsca wypadku. 40-letni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV