Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwa drugi etap budowy toru wodnego do portu w Elblągu. Jak postępują prace?

Fot. materiały prasowe Budimex SA

Prace na II etapie budowy drogi wodnej z Bałtyku przez Mierzeję Wiślaną do portu w Elblągu toczą się zgodnie z planem. Dwa miesiące temu zakończył się I etap inwestycji – wówczas został oddany do użytku kanał żeglugowy w Nowym Świecie.

Roboty na rzece Elbląg są bardzo zaawansowane.

Jest to obszar bardzo rozległy, prace toczą się na długości 10,8 km. Można zobaczyć, ile sprzętu różnego rodzaju – na lądzie i wodzie jest zaangażowanie i jak szeroki zakres prac tam prowadzimy

– wyjaśnia po lustracji placu budowy Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.

00:00 / 00:00

Realizowane jest umacnianie brzegów rzeki – widoczne są już przejścia dla zwierząt i gotowe miejsca cumowania dla jachtów czy motorówek. Coraz bardziej zaawansowana jest budowa mostu w Nowakowie, który będzie dużo większy niż te na śluzie na przekopie.

Pogłębiony do 5 metrów tor wodny na rzece będzie miał minimum 60 metrów, ale w większości będzie szerszy. Koszt tych prac to 570 mln zł. II etap zakończy się przyszłym roku.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w inwestycja, droga wodna, rzeka Elbląg, tor wodny, pogłębianie, II etap budowy
Między Reszlem a Świętą Lipką powstanie droga pielgrzymkowa

To inwestycja oczekiwana od lat. Między Reszlem a Świętą Lipką w powiecie kętrzyńskim niebawem powstanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów. Ścieżka będzie prowadziła wzdłuż drogi, ale...

Zamknij
RadioOlsztynTV