Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudy życia miejskich kotów

Fot. P. Getka

Kolejną audycję pt. Cztery Łapy poświęciliśmy problemom, jakie dotykają zwierzęta dziko żyjące w przestrzeni miejskiej.

W wielu miastach Polski, w tym także w Olsztynie, mieszka wiele kotów, które z jednej strony stanowią ważny element ekosystemu miasta, z drugiej rozmnażają się sposób niekontrolowany i narażone są na różne trudności.

Nasze studio odwiedziła Mirella Wiśniewska – wolontariuszka, społeczniczka oraz autorka kolejnego już projektu Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, dotyczącego kastracji kotów wolno żyjących oraz kastracji i chipowania zwierząt właścicielskich. Dlaczego kastracja i chipowanie to tak ważne zabiegi?

Monika Szczygło zaprasza do wysłuchania audycji Cztery Łapy

00:00 / 00:00

Podczas dzisiejszej audycji nie szukaliśmy nowego domu dla pieska ze schroniska, ale zaapelowaliśmy o pomoc w poszukiwaniach zaginionej Figi. Kilka dni temu otrzymaliśmy list od właścicielki psa, który zaginął w okolicach Różnowa, w gminie Dywity.

Szanowni Państwo, nasza Figa się w dalszym ciągu nie znalazła. Bardzo za nią tęsknimy, dzieci płaczą i są roztrzęsione. Jest to 6-letnia, zachipowana sunia. Potrzebujemy Państwa pomocy. Chciałabym, żebyście udostępnili informację o zaginięciu. Liczę na pomoc. Telefon 792 415 915.


Autor: M. Szczygło
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, zwierzęta, kot
Mobilna sterylizacja i czipowanie zwierząt. „Zainteresowanie jest ogromne”

Właściciele psów i kotów w Kozłowie w powiecie nidzickim i Rybnie w powiecie działdowskim mogą, w ten weekend, bezpłatnie poddać swoje zwierzęta sterylizacji i zaczipować je....

Zamknij
RadioOlsztynTV