Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne warunki na drogach Warmii i Mazur. Apelujemy o ostrożność!

Przez ostatnie dni na drogach Warmii i Mazur doszło do wielu kolizji i wypadków.

W czwartek i piątek doszło do ponad 170 niebezpiecznych zdarzeń na drogach Warmii i Mazur.

W czwartek pierwszy raz w tym sezonie spadł nieco większy śnieg.  Policja została wzywana wtedy do 85 kolizji i 4 wypadków.

W piątek też było niebezpiecznie. Co prawda nie było już tak obfitych opadów śniegu, jednak zalegający już na drogach śnieg również powodował spore zagrożenie. Warunki drogowe cały czas są niebezpieczne. Kierowcy muszą być przygotowani na to, aby dostosować swój styl jazdy i prędkość do warunków drogowych.

– podsumowuje sierżant sztabowy Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie

W piątek na drogach Warmii i Mazur doszło do 79 kolizji i 8 wypadków, w których rannych zostało 12 osób. Na szczęście nikt nie zginął.

Na drogach całej Polski, do 26 grudnia, trwa policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców, oświetlenie pojazdów oraz prawidłowe przewożenie najmłodszych pasażerów. Jeszcze przed samym świętami policjanci będą też patrolować okolice centrów handlowych. Wszystko, by zwiększyć bezpieczeństwo.

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, trudne warunki
Wypadek na trasie Giżycko-Orzysz. Trzy osoby trafiły do szpitala

Trzy osoby zostały ranne w wypadku na drodze krajowej numer 63. W miejscowości Wyszowate na odcinku Giżycko-Orzysz zderzyły się dwa samochody osobowe. Ranni trafili do szpitala. Droga...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV