Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne warunki na drogach. Ponad 240 pojazdów pracuje w terenie

Ponad 240 piaskarek pracuje na drogach krajowych w całej Polsce. Śnieg z deszczem utrudniają jazdę w woj. podlaskim i warmińsko-mazurskim – poinformowała GDDKiA.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapewniła w komunikacie na temat warunków na drogach, że wszystkie krajówki są przejezdne. Pracują na nich 242 pojazdy do zimowego utrzymania dróg.

GDDKiA ostrzegła, że śnieg z deszczem występują na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach. Deszcz i mżawka padają w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim, a także zachodniopomorskim. Mgły mogą utrudniać jazdę w Małopolsce i na Dolnym Śląsku.

GDDKiA zaapelowała do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wyżej wymienionych rejonach.

W najbliższych godzinach zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Zgodnie z prognozą pogody przekazaną przez GDDKiA na południu i w centrum spodziewane są opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w deszcz, na pozostałym obszarze na ogół opady deszczu.

 

Źródło: PAP
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w GDDKiA, śnieg, deszcz, ostrzeżenie, piaskarka
Porywy nawet do 80 km/h i zagrożenie cofką. Synoptycy ostrzegają przed silnym wiatrem

W Warmińsko-Mazurskiem przez całą niedzielę silniej wiało. Strażacy wyjeżdżali w sumie około osiemdziesiąt razy, by usunąć z dróg powalone przez wichurę drzewa i konary. W dwóch...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV