Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudna sytuacja na oddziałach covidowych w Elblągu i Braniewie

Fot. FB Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Elblągu

Oddziały covidowe w szpitalu miejskim w Elblągu i w Powiatowym Centrum Medycznym w Braniewie cały czas są w pełni obłożone i od dłuższego czasu praktycznie nie ma tam wolnych miejsc. Ponadto przyjmują pacjentów także z sąsiedniego województwa pomorskiego.

W szpitalu w Elblągu jest 87 łóżek, w Braniewie 70. Do szpitali trafiają osoby z bardzo ciężkim przebiegiem COVID-19.

Średni czas pobytu pacjenta w tych placówkach to 12 dni. Rotacja chorych jest duża, ale nie zawsze wynika to z tego, że są wypisani ze względu na znaczącą poprawę stanu zdrowia. Wpływ na to mają też zgony, których bywa dużo

– zaznaczył Krzysztof Kuriata, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W obu szpitalach konieczne było wyłączenie w sumie pięciu oddziałów, które zostały przekształcone w covidowe. Są one wyposażone we wszystko, co jest konieczne do leczenia chorych. Na razie wojewoda nie planuje tworzenia tam kolejnych łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, chorzy, pacjenci, COVID-19
Szczepienie dzieci przeciwko COVID-19

Wszystkie dzieci, które ukończyły 12 lat, mogą zaszczepić się przeciw COVID-19, a od 14 grudnia można rejestrować na szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11...

Zamknij
RadioOlsztynTV