Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Tropem literatury podróżniczej. W Olsztynie trwa festiwal fantasy dla dzieci i młodzieży

Fot. MOK Olsztyn

W Olsztynie rozpoczął się festiwal literatury podróżniczej dla dzieci Tropy. Dziś i jutro w Parku Centralnym odbędą się m.in. warsztaty i spotkania z autorami książek fantasy dla młodszych i starszych.

Jak zapewnia Marta Flakowicz-Szczyrba, koordynatorka festiwalu TROPY z Miejskiego Ośrodka Kultury są to propozycje dla całych rodzin.

Zapraszamy na otwarte działania animacyjne, spotkania i warsztaty komiksowe. Dzieci może przyciągnąć konstrukcja rakiety. Konstruktorów marzeń i rakiet zapraszamy na wspólne budowanie statku kosmicznego.

W programie są także spotkania z poczytnym autorami książek fantasy.

Warto wybrać się na spotkanie z Justyną Bednarek, autorką uwielbianej przez dzieci i rodziców serii o przygodach skarpetek. Dla starszych czytelników bardzo atrakcyjne może być spotkanie z Marcinem Szczygielskim. To bardzo poczytny autor wielu książek fantasy, wielokrotnie nagradzanych i ekranizowanych.

Szczegóły wydarzeń na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zabawa, edukacja, festiwal, literatura, fantastyka
Bliższe Spotkania – 02.09.2021

Rady i propozycje dla turystów, akcja „Moje dziecko wraca do szkoły” oraz nowe technologie w nauce to tematy Bliższych Spotkań. Izabela Malewska zaprasza. W Poradniku Turysty...

Zamknij
RadioOlsztynTV